Rejestracja firmy w CEIDG

Jednosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna

Otwierasz jednoosobową działalność gospodarczą? Nie wiesz jaką formę opodatkowania wybrać? Zastanawiasz się czy warto zgłosić się do VAT?

Doradzamy i pomagamy przy rejestracji firmy!*

Za 100

71 307 06 63

Zadzwoń lub wyślij formularz!

Pozostaw email lub telefon!

Zgoda na przetwarzanie danych. * Szanujemy Twoją prywatność. Regulamin.

*Oferta cenowa dotyczy przyszłych Klientów.

CEIDG

Rejestracja w CEIDG

Osoby otwierające działalność gospodarczą wypełniają wniosek online (przez internet) a następnie udają się do urzędu aby potwierdzić złożony wniosek.

Przeczytaj krótką pomoc jak zarejestrować jednoosobową działalność gospodarczą.

Rejestracja jednoosobowej działalności gospodarczej CEIDG krok po kroku

Rejestracja działalności gospodarczej w CEIDG przebiega w następujących etapach (nie wymaga posiadania podpisu elektronicznego).

po wypełnieniu online złożony wniosek otrzymuje unikalny kod kreskowy. Należy go wydrukowac lub spisac numerDo siedmiu dni nalezy potwierdzić złozony wniosek w UrzędziePo wypełnieniu formularza CEIDG online, w ciągu siedmiu dni potwierdzasz wniosek w Urzędzie Gminy (Miasta). Wtedy następuje wpis do CEIDG.W ciągu siedmiu dni od daty rozpoczęcia wykonywania działalności W ZUS w składasz deklaracje:– ZZA – tylko składki zdrowotne– ZUA – składki zdrowotne oraz społeczneWłaściwy Urząd skarbowy co do zasady to Urząd miejsca zamieszkania. Urząd właściwy dla podatku VAT to Urząd właściwy dla wykonywania działalności. Jeśli wykonujesz działalność w kilku miejscach, Urzędem właściwym dla VAT jest Urząd miejsca zamieszkania.W dalszej części uzupełniasz– kody PKD– wybór formy opodatkowania– wybór formy wpłat zaliczki– wybór rodzaju dokumentacji rachunkowej

  • Wypełnienie wniosku o rejestrację działalności gospodarczej online lub w Urzędzie
  • Po wypełnieniu formularza CEIDG online, w ciągu siedmiu dni potwierdzasz wniosek w Urzędzie Gminy (Miasta). Wtedy następuje wpis do CEIDG.

W ciągu siedmiu dni od daty rozpoczęcia wykonywania działalności W ZUS w składasz deklaracje:
– ZZA – tylko składki zdrowotne
– ZUA – składki zdrowotne oraz społeczne

W dalszej części uzupełniasz:

  • Kod wykonywanej działalności (PKD)
  • Formę opodatkowania
  • Formę wpłat zaliczek
  • Rodzaj dokumentacji rachunkowej

Pod który Urząd Skarbowy podlegam?

Jeżeli wykonujesz działalność gospodarczą w jednym miejscu – sprawa jest prosta. Właściwy Urząd skarbowy to Urząd miejsca zamieszkania. 

Sprawa komplikuje się jeśli prowadzisz działalność w wielu miastach i jesteś zarejestrowany do VAT. Urząd właściwy dla podatku VAT to Urząd właściwy dla wykonywania działalności. Jeśli wykonujesz działalność w kilku miejscach, Urzędem właściwym dla VAT jest Urząd miejsca zamieszkania.